Preskočiť navigáciu 
Úvodná stránka Verzia pre tlač 
Mapa stránky RSS 
English

Vyhlásenie podpredsedu vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušana Čaploviča pri príležitosti 20. výročia prijatia Dohovoru o právach dieťaťa


Podpredseda vlády SR Dušan Čaplovič považuje práva dieťaťa za jeden z pilierov spoločnosti, ktorá je založená na rešpekte, výchove a dôstojných životných podmienkach. Pri príležitosti 20. výročia prijatia Dohovoru o právach dieťaťa oceňuje, že táto problematika má svoje stabilné miesto v prioritách vlády Slovenskej republiky a je pracovnou agendou významných štátnych inštitúcií, cirkví, samospráv, ale aj mimovládnych organizácií. Podľa vicepremiéra SR Dušana Čaploviča, Dohovor o právach dieťaťa, nie je iba zoznamom paragrafov, ale výzvou na ďalšie diskusie a tvorbu efektívneho systému ochrany detí. Na tento účel bol zriadený stály Výbor ministrov pre deti ako koordinačný, poradný a iniciatívny orgán v oblasti práv detí.
Vicepremiér SR Dušan Čaplovič považuje problematiku práv dieťaťa za symbolický most medzi svetom dospelých a detí, ktorý by mal zodpovednosťou vytvárať detskú radosť.

Michal Kaliňák,
hovorca podpredsedu vlády SR