Preskočiť navigáciu 
Úvodná stránka Verzia pre tlač 
Mapa stránky RSS 
English

VYHLÁSENIE podpredsedu vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušana Čaploviča k účasti na voľbách do Európskeho parlamentu


Nedajme šancu extrémistom

Už v sobotu, šiesteho júna budú môcť Slováci po druhý krát v histórii aktívne formovať politiku Európskej únie. Prostredníctvom poslancov Európskeho parlamentu máme totiž reálnu šancu presadzovať naše národné záujmy a rozvojové projekty v modernom európskom priestore.
„Takáto príležitosť prichádza iba raz za päť rokov. Preto by voliči nemali byť ľahostajní voči tomu, kto bude obhajcom moderných záujmov, potrieb a ambícií Slovenska v najväčšom európskom legislatívnom zbore,“ povedal podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušan Čaplovič. „Bol by som veľmi nerád, keby takýto prestížny post zastávali extrémisti a či krikľúni a žalobaby. Teda ľudia, ktorí vracajú Európu do 19. a 20. storočia, šíria nenávisť a domáce problémy riešia žalovaním v cudzine,“ uzavrel vicepremiér.
Podľa jeho slov neúčasť na voľbách nebude prejavom ľahostajnosti voči Európskej únii ale skôr jasný dôkazom ľahostajnosti voči tomu, kto bude zastupovať náš štát v europarlamente. „Slovensko sa už v europarlamente udomácnilo. Vidíme však, že Európsky parlament sa stal prechodným domovom politikov, ktorí ho využívajú na všetko možné, len nie na boj za európsku jednotu a národnú identitu,“ uzatvára vicepremiér. Podľa jeho slov bude pre ďalšie formovanie Slovenska kľúčové obsadenie 13 kresiel v parlamente EÚ. „Na prvý pohľad sa 13 europoslancov nemusí javiť ako silný tábor pre úspešné presadzovanie národných záujmov. Ale nezabúdajme, že ide o reprezentantov stabilného štátu, ktorá v čase hospodárskej krízy prijíma opatrenia, akými sa postupne inšpirujú iné štáty. Preto nehovorme o počte poslancov, ale o množstve ľudí, ktorých potreby, europoslanci presadzujú v európskom priestore,“ uvádza vo svojom stanovisku Dušan Čaplovič.

Kancelária podpredsedu vlády SR